Hele-Maria Taimla toimetaja
Hele-Maria on paberitega ajakirjanik, keda sõbrad tunnevad kui lauljat, lapsehoidjat, harrastuskokka ning inimest, kellele päriselt ka meeldib nõusid pesta. 2012. aastal ajakirjanikuna alustanud Hele-Maria on töötanud kultuuritoimetaja ja kolumnistina Äripäevas, toimetanud muusikasaateid ETV-s, teinud kaastöid ERR kultuuriportaalile, kultuurilehele Sirp, laulu- ja tantsupeo teatmikusse ning ajakirjadele Muusika, Sisustaja, Toit ja Trend jne. Hele-Maria otsib põnevusega uusi ja kõnekaid viise, kuidas lugusid jutustada.


Eva-Liisa Vardja monteerija
Videote tegemine oli Eva-Liisa jaoks paeluv hobi kuni ühe saatusliku kevadpäevani, mil ta küsis Toomaselt: „Kui teen hea video, kas Sa võtad mu tööle?“ Video sai tehtud ja ta ongi nüüd Tomvaris. Eva-Liisa naudib monteerimist, sest see võimaldab kunstiannet proovile panna ja tulemus on kohe näha. Eva-Liisat võib kohata ka võrkpalli mängimas või siis hoopis valge kitliga mõnes haiglas, sest ta õpib õeks.


Toomas Vardja Filmija, monteerija, Tomvar films rajaja
"Vahel küsitakse minult, miks ma tegelen videograafiaga. Olen jõudnud selgusele, et minu peamiseks motivaatoriks on inimestele näitada, kui eriline on nende suhe kõige lähedasematega.
Mu isa suri, kui olin 19. Oma esimesed filmimise kogemused sain just tema kõrvalt. Ta oli erialalt muusik ning mäletan, et küsisin isalt, kas peaksin hakkama muusikuks, ta vastas:
"Kui suudad, ära hakka."

Alles hiljem sain aru, mida ta mõtles. Tõelised muusikud ei suuda muusika tegemisest loobuda. Tean täna, et ma ei suudaks videote tegemisest loobuda. Kui see poleks mu põhitöö, teeksin neid hobina.

Enamasti ei väljenda me piisavalt oma tundeid lähedaste vastu, pulmas aga barjäärid murduvad. See on kirjeldamatu, kui isa poetab pisara oma väiksest printsessist loobudes, kui vanemad esimest korda elus otsustab välja öelda, kui uhked nad oma poja üle on või kui pruutpaar unustab pulmapeo hilistel tundidel end tantsupõrandal teineteise embusesse.

Kogu pulma konseptsioon on erakordne - kaks inimest on hämmastaval viisil leidnud teineteist ning kutsuvad kokku kogu oma sõpruskonna, et seda tähistada. See on armastuse pidu!

Ma ei saa garanteerida, et peigmees nutma purskab, kui esimest korda oma valgesse ehitud väljavalitut näeb, aga kui see juhtub, teen endast parima, et seda kõige ehedamal moel jäädvustada.

Igal pulmal on olemas oma lugu ja selle loo jutustamine on minu pulmavideo DNA."

-------------------------------

Toomas on auhinnatud pulma- ja ürituste videograaf. Tomvari meeskond jõuab ka teisele poole maakera, et jäädvustada oma klientide olulisimad elusündmused. Toomas on oma töö suhtes väga kirglik ning annab endast parima, et jätta oma klientitele nende pulmapäevast kõige erilisem mälestus.

Tema töö stiil on ebatraditsiooniline ning filmilindile püütakse jäädvustada kõige ehedamad hetked ja emotsioonid, mis teeb kaameratöö pulmapäeval pea nähtamatuks. Tomvari eesmärgiks pole olla linna kõige soodsam pakkuja, vaid eelkõige tagada kõrgkvaliteediline töötulemus ja kliendi meelerahu oma elu tähtsaimal päeval. Tomvar võtab vastu piiratud arvu töid hooajal, mistõttu tasub oma päev broneerida varakult.


Huvitavat:
  • Üles kasvanud 9-liikmelises peres
  • Esimene video valmis 10 aastasena
  • Abielus aastast 2009
  • Pulmareisi asemel ostsid abikaasaga esimese enda videokaamera
  • Valiti 2013, 2014, 2015 ja 2016 aastal Eesti suurima pulmateemalise lehe (pulmad.ee) aasta videograafiks
  • 2015 aasta mais sai isaks